• 1402/11/07 - 12:08
  • - تعداد بازدید: 153
  • - تعداد بازدیدکننده: 150
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا جزو 5 دانشگاه برتر در پایش GLN داروخانه های کشور

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا از کسب رتبه پنجم این معاونت، در جدول پایش GLN داروخانه های کل کشور خبر داد.

داروخانه های شهرستان فسا در سامانه HIX و سامانه تیتک بررسی و کد GLN بیش از 80درصد داروخانه ها بطور کامل تعیین وضعیت شد و پیامک این فرایند به مسوول فنی داروخانه ارسال شده است.

دکترشعله خانی ضمن قدردانی از پیگیری‌ ها و تلاش‌ های مدیر و کارشناسان حوزه نظارت دارو و امور داروخانه‌ های معاونت غذا و دارو گفت: در این پایش، فهرست داروخانه‌ های شهرستان فسا در سامانه HIX و سامانه تیتک بررسی و کد GLN بیش از ۸۰درصد داروخانه‌ ها بطور کامل تعیین وضعیت شد و پیامک این فرایند به مسوول فنی داروخانه ارسال شده است.

وی افزود: با اجرایی شدن سامانه تیتک، اهداف مختلفی از جمله مدیریت و نظارت بر زنجیره تامین، توزیع، عرضه محصولات سلامت محور در سطح کشور، حذف گلوگاه‌ ها و ایستگاه‌ های کاری غیرضرور، مدیریت کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی، مدیریت منابع مالی و جلوگیری از هدررفت وسوء استفاده از حمایت‌ های مالی و پرداخت هدفمند بیمه گرها، جلوگیری از قاچاق دارو و رصد و پیگیری چرخه توزیع دارو از تولید کننده تا داروخانه مورد توجه و پایش سازمان غذا و دارو قرار گرفت.

شماره جهانی مکان (GLN) ، شناسه‌ ای۱۳ رقمی است که برای شناسایی هر نوع از موقعیت‌ های مختلف در زنجیره تأمین (موقعیت‌ های فیزیکی، دیجیتالی، عملیاتی یا حقوقی) که لازم است به‌ صورت یکتا در سراسر دنیا شناسایی شوند، استفاده می‌ شود.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 10516
کلمات کلیدی
علی خادمی
خبرنگار

علی خادمی

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: