معاونت غذا و دارو - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی

green

اخبار و اطلاعیه ها

اخبار معاونت

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا دارو انشگاه علوم پزشکی فسا، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت با اشاره به این موضوع که ما امروزه  شاهد افزایش روزافزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم اظهار داشت: این موضوع میتواند عوارض متعددی نظیر اضافه وزن، دیابت، بیماری قند و آرتریت را در سنین بالاتر به دنبال داشته باشد. حتی آمار نیز نشان می ‌دهد که سرانه مصرف‌ قند و شکر در کشور ما نسبت به وضعیت جهانی، بسیار بالاست، به طوری که برآورد می ‌شود هر ایرانی به طور متوسط سالانه مقدار 29 تا 30 کیلوگرم قند و شکر مصرف می‌ کند که از میانگین جهانی که حدود 19 تا 20 کیلوگرم است، به مراتب بیشتر است.
مهندس زهرا مجدی 
در ادامه بهمهمترین اثرات نامطلوب مصرف زیاد قند وشکر از جمله ابتلا به چاقی، خطر بیماری قلبی، دیابت، تضعیف سیستم ایمنی، افزایش تری گلیسرید  وکلسترول بد خون، تداخل در جذب کلسیم و منیزیم و پوکی استخوان، پوسیدگی دندان ها و... اشاره کرد و توصیه کرد کهقندها را کاملا" از رژیم غذایی خود حذف نکنید  فقط کافی است مصرف قندهای خالص را برای خود محدود کنیم، به عبارتی کاهش مصرف قند، شکر، شیرینی،  شربت، آب نبات، را به تدریج در رژیم روزانه ی خود اعمال کنیم.
 
 وی در پایان خاطرنشان کرد: در مطالعه ی برچسب های غذایی بسیار دقیق باشید، جدول نشانگر رنگی تغذیه ای  که اخیرا بر روی برچسب مواد غذایی درج می شود راهنمای خوبی برای انتخاب بهتر و صحیح تر مواد غذایی می باشد، مواد غذایی حاوی قند کمتر و کم خطرتر را انتخاب نمایید . ودر نهایت اینکه به یاد داشته باشید در بسیاری از موارد حتی در متون علمی از شکر و نمک به عنوان دو سم سفید نام برده می شود پس دقت کنید این سم به ظاهر خوش طعم را بیهوده وارد بدن خود نکنید.