معاونت غذا و دارو - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی

green

اخبار و اطلاعیه ها

اخبار معاونت

جلسه کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی فسا با تاکید بر انجام مستمر بازرسی از مراکز عرضه کننده مکمل های رژیمی - ورزشی توسط معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا جلسه کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور ;کلیه اعضاء  با تاکید بر افزایش ساز و کارهای نظارتی بر عملکرد مراکز و موسسات درمانی و دارویی ، شرکتهای تولیدی و تهیه و توزیع و بسته بندی موادغذایی و تشخیص وقوع جرم و برخورد با متخلفین برگزار گردید .

دکترعلیرضا عسکری رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن تقدیر و تشکر از مراجع قضایی شهرستان، برگزاری منظم جلسات با حضور سازمانهای مرتبط  را برای پیشبرد امور تاثیرگذار دانست.

دکترعسکری با اشاره به مصرف بی رویه مکمل های رژیمی - ورزشی از سوی جوانان و نوجوانان اظهار داشت : بازرسی از مراکز عرضه کننده مکمل های رژیمی - ورزشی به طور مستمر توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه در حال انجام است که پرونده مراکز متخلف به کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه جهت تصمیم گیری ارجاع داده  می شود.

معاونت غذا و داروی دانشگاه در راستای ارتقاء فرهنگ مصرف مکمل های ورزشی و رژیمی اقدام به برگزاری جلسه آموزشی با حضور رابطین بهداشت شهر و روستاها، چاپ پمفلت و پوستر و توزیع در سطح شهرستان، درج خبر در روزنامه های شهرستان، درج مصاحبه در سایت های معتبر و نصب پارچه نویس در میادین اصلی شهر نموده است.

 در این جلسه که در دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید ، تعداد 8 پرونده تخلف بهداشتی  و درمانی و دارویی مورد رسیدگی قرار گرفت و به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شد.