معاونت غذا و دارو - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی

green

اخبار و اطلاعیه ها

اخبار معاونت

كارشناس تغذيه مركز بهداشت استان يزد ضمن اشاره به روش هاي کاهش و اصلاح الگوی مصرف نمك در رژيم غذايي افراد اظهارداشت: حداکثر مقدار توصیه شده برای مصرف نمک 5گرم در روز (معادل 2 تا 3 گرم سدیم) که شامل نمک سفره و نمک موجود در کلیه موادغذایی و تنقلات است.

مهديه السادات حاجي ميرزاده با اشاره به اين كه برخي افراد باید بیش از بقیه مراقب مقدار نمک مصرفی خود باشند، تصريح كرد: افراد دارای فشار خون بالا، افراد بالای 25 سال و به خصوص بالای 65 سال، افراد دارای فشارخون بالا در بستگان نزدیک خود از جمله اين افراد هستند.

وي با تاكيد بر مطالعه برچسب غذایی و آگاهی از میزان نمک ماده غذایی توصيه كرد: عدم استفاده از نمکدان در سر سفره و استفاده از طعم دهنده های طبیعی مانند سیر، لیموترش تازه، شوید و غيره به جای نمک از ديگر روشهاي كاهش مصرف نمك است.

حاجي ميرزاده با تاكيد بر عدم استفاده از مواد غذایی فرآوری شده و انواع شور و ترشی و کاهش مصرف آنها مانند سوسیس ،کالباس و پفک عنوان كرد: استفاده از نان های کم نمک یا بی نمک، خیساندن پنیر ، قبل از مصرف در آب برای کم کردن مقدار نمک آن و مصرف آجیل و مغزها به صورت بی نمک یا خام از ديگر موارد مهم در اين خصوص است.


منبع:وب دا