معاونت غذا و دارو - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی

green

اخبار و اطلاعیه ها

اخبار معاونت

يك جراح و متخصص بيماريهاي چشم:

دكتر علي محمد سادات اخوي در خصوص لزوم استفاده مستمر از عينك پس از عمل ليزيك گفت: هر كجا چشم در معرض نور آفتاب يا نورهاي شديد مثل پروژكتور يا لامپ هاي هالوژن قرار مي گيرد جهت جلوگيري از تحريك چشم و ايجاد درد و ناراحتي لازم است از عينك آفتابي استفاده شود.

وي در خصوص زمان استراحت پس از عمل و حضور يافتن  در محل كار توصيه كرد:  معمولا تا وقتي كه لنز پانسمان روي چشم است استراحت لازم است، پس از ترميم اپي تليوم و برداشتن لنز و راحتي چشم مي توان فعاليت  كاري را شروع كرد، شفاف شدن ديد بستگي به ميزان نمره چشم و مقدار اصلاح دارد، نمره هاي بيشتر تاري ديد بيشتر و طولاني تري مي دهند و در صورت تورم بيشتر قرنيه كه نياز به استراحت بيشتري دارند.

اين چشم پزشك در پاسخ به اين سوال كه آيا پس از عمل مصرف داروهاي هورموني ( مثل پروژسترون و استروژن) تاثيري بر نتيجه عمل دارد؟ تصريح كرد: اين مهم پس از التيام چشم و فيكس شدن نمره مانعي ندارد، مگر مصرف طولاني داروها كه اثرات جسمي و تغييرات هورموني در بافتها ايجاد كند.

سادات اخوي در پاسخ به اين كه آيا پس از ليزيك مي توان جراحيهاي ترميمي دندان، كشيدن آن و يا تزريق در نواحي دندانها انجام داد؟ عنوان داشت: اين گونه اعمال تاثيري بر عمل ندارد


منبع:وب دا